Poznań, 21-23 października 2021 r.

Podsumowanie IV KKPK

Podsumowanie IV KKPK

W dniach od 21 do 23 października 2021 roku na Wydziale Psychologii i Kognitywistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się IV Krajowa Konferencja Psychologii Klinicznej pt. „Psychologia kliniczna w teorii i praktyce oddziaływań psychologicznych.” Organizatorami Konferencji był Zakład Psychologii Zdrowia i Psychologii Klinicznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Instytut Psychologii Stosowanej Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ze względu na sytuację związaną z pandemią wywołaną przez SARS-CoV-2 wydarzenie odbyło się online na platformie Zoom. 

Konferencja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, gdyż odnotowano ponad 400 zgłoszeń uczestnictwa czynnego i biernego. W programie poruszano ważne i aktualne problemy z zakresu psychologii klinicznej, które mieściły się w ramach czterech głównych obszarów klinicznych: psychologia kliniczna zaburzeń psychicznych, psychologia kliniczna dzieci i młodzieży, badania naukowe w psychologii klinicznej oraz neuropsychologia kliniczna. Wykład inauguracyjny dotyczący zmierzchu diagnozy kategorialnej został wygłoszony przez prof. dr hab. Lidię Cierpiałkowską, prof. dr hab. Emilię Soroko oraz dr Dominikę Górską, natomiast wykład inauguracyjny o tematyce E-więzi wygłosili prof. dr hab. Bernadetta Izydorczyk, dr Katarzyna Sitnik-Warchulska oraz dr Zbigniew Wajda. Ponadto, odbyło się osiem wykładów plenarnych, wiele sesji równoległych i sympozjów, a także dwie sesje posterowe. Pierwszego dnia uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach o bardzo zróżnicowanej tematyce psychologicznej. 

Cieszy nas, że tak wielu prelegentów, w tym wybitnych przedstawicieli psychologii klinicznej, zaprezentowało wyniki najnowszych badań naukowych, wskazując na teoretyczne i praktyczne uwarunkowania aktualnych problemów psychologicznych. Niepodważalny jest fakt, iż psychologia kliniczna to dziedzina nauki, która łączy podejście teoretyczne z solidnym warsztatem metodologicznym, po to, aby opisywać,  wyjaśniać i leczyć szerokie spektrum zaburzeń psychicznych i zachowania w danym środowisku społeczno-kulturowym. To niezmiernie ważne wydarzenie było okazją do wymiany doświadczeń, przemyśleń i udzielenia odpowiedzi na wiele ważnych pytań z zakresu psychologii klinicznej dzieci, młodzieży i dorosłych. Można stwierdzić, że był to czas refleksji nad wyzwaniami, z którymi winien zmierzyć się każdy psycholog kliniczny, zarówno badacz jak i praktyk. Mamy nadzieję, że IV Krajowa Konferencja Psychologii Klinicznej była dla Państwa niezwykle cennym i wyjątkowym spotkaniem. 

zapisz się już dziŚ

21-23 października 2021 R. - POZNAŃ
ZAPISY
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram